Helix Original 30 капсули

890,00 ден

Додаток на исхрана

Состав:

◎ Куркума – 100 мг

◎ Протеин од полжав –  50 мг

◎ Босвелија – 50 мг

◎ Витамин Ц -20 мг 

Се пие по една капсула на ден со чаша вода

 

 

 

Бесплатна достава

За нарачки над 3.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Додаток на исхрана со протеини од полжав кој ги храни зглобовите одвнатре, ја подобрува подвижноста и може да ви помогне да го подобрите квалитетот на животот.
Формулата Helix Original се базира на природни состојки и е регистрирана во Европа. Ги храни зглобовите, благодарение на неговиот концентриран состав, во кој главна улога игра екстрактот од протеинот од полжав наречен Алантоин.
Погоден е за луѓе кои сакаат да ги негуваат зглобовите врз основа на природни состојки
‘Рскавицата се храни и на овој начин може да се врати еластичноста, флексибилноста и подвижноста на зглобовите.
Протеинот од полжав (Алантоин) е главната состојка на природниот додаток на исхрана Helix Original, кој ја хидрира ‘рскавицата и ја враќа еластичноста, флексибилноста и подвижноста на зглобовите.
Покрај тоа, производот содржи екстракти од босвелија и куркума, кои помагаат да се одржи удобноста на зглобовите и ефикасно да се хранат зглобовите.
Понудата вклучува: 1 пакување Helix Original со 30 капсули

Произведено во ЕУ

 

Слични продукти