Vitalflex масажер

Original price was: 1.980,00 ден.Current price is: 1.490,00 ден.

Vitalflex врши електричната мускулна стимулација (EMS), предизвикува мускулни контракции преку електрични импулси.

Импулсите ги имитираат дејствата на централниот нервен систем кои предизвикуваат мускулна контракција

Корисно е за :

Зајакнување на мускулите

Цели за рехабилитација

Спречување на мускулна атрофија

Подобрување на циркулацијата на крвта

Релаксација на мускулите

Козметичко тонирање на мускулите

 

 

Бесплатна достава

За нарачки над 3.000 денари

Online наплата

Плаќајте сигурно и безбедно со вашите Visa и Mastercard

Брза испорака

Достава до вашиот дом за 1-3 работни денови .

Технички спецификации

Функција:  EMS стимулација за нозете

Видови на режим: 1-6 (6 видови на режим)

Нивоа на интензитет: 10 ниво на интезитет

Напон: D C 3V

Ниво : максимум 9.8 мА

Батерии: работи на 2 батери алкални тип ААА(не се вклучени)

 

 

 

Слични продукти